Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X
dołącz do kręgu intelconstrols intel constrol twitter

Automatyka budynkowa Poznań

Zarządzanie budynkiem

BMS (ang. Building Management System) to akronim oznaczający system zarządzania budynkiem (automatyka budynkowa). BMS znajduje zastosowanie w budynkach biurowych, przemysłowych i instytucjach. Głównym celem implementacji BMS jest systemowa integracja wielu podsystemów istniejących w budynku w celu optymalizacji procesów sterowania, obniżenia kosztów eksploatacji, kontroli i wizualizacji parametrów istotnych z punktu widzenia użytkowania obiektu, usprawnienia procesu monitoringu i raportowania sytuacji alarmowych. System bardzo efektywnie funkcjonuje i pozwala na oszczędne zarządzanie budynkiem. Ponadto zawiadamia o każdym problemie i sprawuje kontrolę nad różnymi urządzeniami. Nasza firma InterControls mająca swoją siedzibę w mieście Poznań oferuje swoim klientom nowoczesne rozwiązania z zakresu automatyki budynkowej.

Automatyka budynkowa Poznań – zbieranie informacji, umożliwienie porozumiewania się oraz wymiany danych pomiędzy wszystkimi typami systemów

Zadaniem takiego zintegrowanego systemu jest zbieranie informacji i umożliwienie porozumiewania się oraz wymiany danych pomiędzy wszystkimi typami systemów. BMS obejmuje głównie:

 • oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne sterowane w funkcji zajętości pomieszczenia, ruchu w oparciu o natężenie światła czy harmonogramy czasowe,
 • ogrzewanie indywidualne pomieszczeń i części wspólnych,
 • wentylację, klimatyzację i filtrację na podstawie parametrów powietrza, czyli temperatury, wilgotności, zawartości dwutlenku węgla,
 • ochronę bytu oraz mienia, symulację obecności,
 • system zasilania, alarmowy, przeciwpożarowy,
 • kontrolę dostępu,
 • monitoring, kontrolę i rozliczanie zużycia mediów,
 • sterowanie pogodowe,
 • systemy multimedialne.

Automatyka budynkowa - walory

Walorami dobrze zaprojektowanego systemu BMS są przede wszystkim kompletność, przejrzystość i optymalne sterowanie procesami. Swoim klientom zapewnimy kompleksowe rozwiązania w zakresie:

 • syntezy rozbudowanych systemów BMS,
 • usług konsultacyjnych,
 • analizy i badań (ocena stanu aktualnego, propozycje konkretnych rozwiązań technicznych),
 • dostawy niezbędnego oprogramowania i sprzętu,
 • opracowania projektu,
 • dostawy optymalnych środków technicznych i programowych systemu BMS,
 • opracowania gotowego oprogramowania włącznie z instalacją, szkoleniem personelu obsługującego i serwisem,
 • wykonania montażu i rozruchu,
 • wsparcia technicznego.

Oferta automatyki budynkowej – dom inteligentny, czyli sterowane automatycznie wnętrze

Automatyka budynkowa (BMS) nazywana jest również systemem zarządzania budynkiem lub domem inteligentnym, czyli takim, który charakteryzuje się wysokim stopniem zaawansowania technicznego. Oprócz tego, że BMS zarządza wszystkimi instalacjami, posiada także detektory – służące do wykrywania różnych zjawisk i ich rejestracji oraz czujniki – umożliwiające rozpoznawanie sygnałów oraz zapisywanie ich. Dom, który wyposażony jest w automatykę budynkową, zapewnia bezpieczeństwo jego mieszkańcom. Poza tym jest bardzo funkcjonalny, koszty użytkowania różnego rodzaju urządzeń są dużo niższe, a poziom zanieczyszczeń odpowiednio redukowany. Automatyka pozwala na bardzo dobre monitorowanie, integrację, kontrolę, raportowanie oraz optymalizację różnych elementów.

Nasza firma InterControls projektuje i wykonuje automatykę budynkową dla klientów indywidualnych oraz biznesowych z Poznania i innych miast. Coraz więcej naszych klientów przekonuje się, że dom inteligentny jest bardzo nowoczesny, a do tego niezwykle komfortowy, wyposażony m.in. w dotykowe ekrany, za pomocą których można włączyć pożądaną funkcję. Wnętrze budynku staje się dzięki temu prestiżowe i niezwykle funkcjonalne. Jeden włącznik staje się odpowiedzialny za uruchomienie wielu urządzeń, wykonuje również za użytkowników różne czynności, na przykład otwiera okna.

Automatyka budynkowa – zapewnienie doskonałej ochrony każdemu budynkowi

Automatyka budynkowa pozwala zarządzać własnym domem z każdego miejsca, w którym się znajdujemy, na przykład za pomocą telefonu komórkowego czy tabletu. Dzięki temu, można między innymi wyłączyć ogrzewanie w domu poprzez wysłanie wiadomości tekstowej. Możliwe jest też oglądanie każdego miejsca w swoim domu, mając jedynie przy sobie laptop.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług, przede wszystkim założenia w swoim domu BMS (automatyki budynkowej). Nasza firma ma swoją siedzibę w mieście Poznań. Staramy się zaspokajać potrzeby wszystkich naszych klientów. Dokonujemy automatyzacji różnorodnych procesów, takich jak układy instalacyjne itp. oraz cały czas podwyższamy wygodę użytkowania. Współpraca z nami na pewno będzie bardzo przyjemna i niezwykle satysfakcjonująca.

Oferujemy rozwiązania dla różnych klientów, zarówno indywidualnych, jak i firm oraz różnorodnych instytucji z Poznania i nie tylko. InterControls dba o Państwa bezpieczeństwo. Automatyka budynkowa to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników.
BMS