Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X
dołącz do kręgu intelconstrols intel constrol twitter

Inteligentny dom - gotowe systemy i instalacje budynkowe

Inteligentne instalacje i systemy, czyli nowoczesny dom

Inteligentny dom to funkcjonalny budynek i nowoczesna instalacja, która dostosowuje się do użytkownika i żyje razem z nim. Gotowe systemy inteligentnego domu dostępne w naszej ofercie gwarantują bezpieczeństwo podczas nieobecności właściciela, jak i niesamowity komfort użytkowania multimediów, klimatyzacji, ogrzewania. Instalacja obejmuje wbudowane systemy, które są pomocne w każdej awarii, ale też ułatwiają nam codzienne życie.

Odpowiednio dobrane elementy inteligentnej instalacji wykonują zadania, które usprawniają pracę w domu, a ich koszt jest współmierny z jakością, jaką prezentują. Warto więc bliżej przyjrzeć się naszej ofercie i poznać różne, odpowiednie dla siebie rozwiązania, aby stworzyć swój niepowtarzalny, osobisty, inteligentny budynek.

Nasza firma InterControls projektuje i wykonuje gotowe systemy inteligentnych budynków. Oferujemy nowoczesne układy instalacyjne dla użytkowników indywidualnych i biznesowych, różnego rodzaju instytucji czy przedsiębiorców.

Dom inteligentny można określić za pomocą trzech wyrazów – nowoczesność, komfort i bezpieczeństwo. Taki budynek wyposażony jest m.in. w dotykowe ekrany, na których znajdują się przyciski odpowiadające za włączenie określonych funkcji, co oznacza prestiż i łatwość obsługi. Jeden przycisk w instalacji jest odpowiedzialny za włączenie kilku urządzeń, co znacznie ułatwia zarządzanie całym obiektem.

Inteligentny dom – zapewnienie doskonałej ochrony dzięki zintegrowanym systemom

Zamontowany włącznik na ścianie może uruchamiać jednocześnie wiele urządzeń, którymi można swobodnie sterować, np. zamknąć rolety. Gdy poruszamy się w swoim domu w nocy, system włącza lekkie oświetlenie, aby ułatwić nam drogę. Ponadto, w nocy temperatura w domu jest niższa, a dzięki instalacji wzrasta rano. Co więcej, podczas naszej nieobecności możemy włączyć oświetlenie, aby zabezpieczyć budynek przed złodziejami. Z kolei za pomocą jednego przycisku włączymy alarm na czas naszej nieobecności.

Inteligentny dom - gotowe systemy

Każdy alarm, który można włączyć w inteligentnym domu powoduje uruchomienie się rozległego dźwięku ostrzegającego oraz zawiadomienie agencji ochrony. Oprócz tego, w zależności od naszej decyzji, może włączyć się również oświetlenie w całym domu czy też rozsuwanie rolet. Rozwiązania te sprawiają, że nie musimy martwić się o pozostawienie domu na jakiś czas bez opieki. Zarządzanie własnym domem może odbywać się zdalnie, z każdego miejsca, w którym jesteśmy, na przykład poprzez użycie telefonu komórkowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można między innymi zdalnie zamknąć okno. Wystarczy wysłać tylko wiadomość tekstową. Ponadto, na ekranie komputera przenośnego zobaczymy całe otoczenie domu.

Inteligentny dom – instalacja. Oszczędność pieniędzy i możliwość korzystania z wielu praktycznych funkcji

Instalacja inteligentna sprawi, że zaoszczędzimy pieniądze, które wydalibyśmy na wyższe opłaty za energię cieplną oraz elektryczną. Możemy bowiem dostosowywać temperaturę panującą w domu do czasu naszej obecności w budynku. Oprócz obniżenia tego rodzaju kosztów, dbamy również o środowisko. System dostosowuje też temperaturę, mając na uwadze warunki atmosferyczne. Oświetlenie, które włącza się automatycznie w domu inteligentnym ma funkcję przyciemniania, co jest bardzo wygodne oraz oszczędne. Możemy również cały czas trzymać pieczę nad zużyciem energii, ponieważ wraz z instalacją otrzymujemy możliwość bieżącego odczytywania raportów. Jest to rozwiązanie, które pozwala sporo zaoszczędzić, a do tego jest bardzo wygodne.

System inteligentnego domu

Inteligentny dom to rozwiązania z których korzysta coraz więcej naszych klientów. Zainstalowany system może składać się między innymi z alarmu, który zawiadamia o niebezpieczeństwie agencję ochroniarską, a połączony z innymi częściami może na przykład otworzyć bramę wjazdową. Istotne są też wszelkiego rodzaju czujniki, takie jak czajnik gazu, dymu oraz zalania. Są one w stanie zabezpieczyć odpowiednio budynek i nie pozwolić na szkody wynikające ze źle działających instalacji. System wysyła powiadomienia w przypadku wykrycia niebezpieczeństwa i jest w stanie odciąć dopływ wody, gdy będzie to konieczne.

Inteligentny dom to rozwiązania z których korzysta coraz więcej naszych klientów. Zainstalowany system może składać się między innymi z alarmu, który zawiadamia o niebezpieczeństwie agencję ochroniarską, a połączony z innymi częściami może na przykład otworzyć bramę wjazdową. Istotne są też wszelkiego rodzaju czujniki, takie jak czajnik gazu, dymu oraz zalania. Są one w stanie zabezpieczyć odpowiednio budynek i nie pozwolić na szkody wynikające ze źle działających instalacji. System wysyła powiadomienia w przypadku wykrycia niebezpieczeństwa i jest w stanie odciąć dopływ wody, gdy będzie to konieczne.

W takim nawet telewizor może reagować na nasze komendy w odpowiedni sposób, na przykład wyświetlać obraz nagrywany za pomocą kamer. Czyż nie miło byłoby również usłyszeć swoją ulubioną muzykę po powrocie z pracy? Z nami to możliwe! Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty.

Popularność inteligentnego budynku – systemów oferowanych przez InterControls

Inteligentny dom to atrakcyjne rozwiązania, które ułatwiają codzienne życie. Doskonale sprawdzają się wśród tych osób, które często są poza domem – dużo pracują, wyjeżdżają na wyjazdy służbowe, pozostawiając swój dom często bez opieki. System umożliwia kontrolę tego, co się dzieje we własnym domu, a także w jego otoczeniu. Będziemy spokojniejsi, mając możliwość obserwacji z różnych miejsc na świecie swojego domu, a przede wszystkim móc jak najszybciej zareagować, gdy zostanie wykryte zagrożenie.

Nowoczesny budynek wyposażony w inteligentną instalację to bezpieczeństwo i niesamowita ochrona. Warto zainwestować w przyszłościowe rozwiązania, które dbają o Ciebie i Twój dom o każdej porze dnia i nocy.
inteligentny dom