Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X
dołącz do kręgu intelconstrols intel constrol twitter

Inteligentne instalacje elektryczne

Inteligentny dom – instalacje elektryczne

Inteligentne instalacje elektryczne stały się nieodzownym elementem każdego, nowoczesnego domu. Takie systemy oferuje wiele firm, w tym nasza, InterControls. Inteligentne instalacje sprawiają, że wiele urządzeń w domu możemy włączyć automatycznie, zdalnie. Tak samo jest w przypadku różnego rodzaju funkcji, które automatyzowane są w ramach systemu inteligentnego domu. Dzięki temu, możemy sterować między innymi oświetleniem czy też bramami – otwierać je i zamykać. Zautomatyzowane mogą być różnego rodzaju elementy, a ich włączenie odbywa się za pomocą tylko jednego przycisku. W ten sposób na przykład zamkniemy okno oraz wyłączymy dany sprzęt. Coraz większa liczba osób pragnie więc dowiedzieć się jak najwięcej o inteligentnych domach i sprawdzić czy ta forma udogodnienia im odpowiada.

Etapy montażu inteligentnych instalacji elektrycznych

Założenie instalacji odbywa się w kilku etapach:

  • uzgodnienie z wykonawcą tego, czego oczekujemy, oraz ustalenie ceny,
  • wstępna rozmowa z architektem wnętrz i przedstawienie swoich propozycji,
  • stworzenie planu projektowego, rozplanowanie instalacji, czyli rozłożenia okablowania itd.,
  • zamontowanie sprzętów oraz wykonanie okablowania,
  • zaprogramowanie wszystkich urządzeń i paneli ściennych,
  • szkolenie użytkowników z zakresu obsługi systemu inteligentnego domu.

Każdy element, który służy do wykonywania określonych zadań może znajdować się w przyciskach, jakie zostały oprogramowane, w puszkach i w szafie rozdzielczej. Ten ostatni sposób jest najchętniej rekomendowany przez specjalistów.

Inteligentne instalacje coraz bardziej popularne – najpopularniejsze segmenty inteligentnych instalacji elektrycznych w naszym kraju

Inteligentne instalacje elektryczne są bardzo popularne na świecie, a w naszym kraju jest to nowość, do której przekonuje się coraz więcej użytkowników. Najczęściej wybieramy stosowanie takich udogodnień, jak włączanie alarmu i powiadamianie firmy ochroniarskiej, wyłączanie w nocy każdego źródła światła w domu za pomocą jednego przycisku, monitoring całego domu oraz jego otoczenia, automatyczne podlewanie ogrodu, a także zarządzanie klimatyzacją, oświetleniem, rozsuwanie rolet okiennych czy sterowanie ogrzewaniem. Niektóre zautomatyzowane elementy pozwolą dodatkowo na zaoszczędzenie energii i zapobieganie jej niepotrzebnym stratom.

Oferta wykonania inteligentnych instalacji

Inteligentne instalacje elektryczne to strzał w dziesiątkę przede wszystkim dla osób, które uwielbiają ułatwiać sobie życie, ale też dla takich, które cenią sobie swobodę, komfort i pełną kontrolę nad każdym elementem w ich domu. Nasza firma spełni wszystkie potrzeby każdego klienta w ramach inteligentnych instalacji. Gwarantujemy zadowolenie z zakupów w InterControls i owocną współpracę.

W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy do dyspozycji. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się na naszej stronie albo skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej intercontrols.pl. Jesteśmy pewni, że wspólnie znajdziemy rozwiązanie w każdej sytuacji i dopasujemy projekt inteligentnego domu do Państwa potrzeb.
inteligentny dom